czwartek, 5 września 2013

Języki obce


Języki obce to część mojego życia. Nie jestem orłem z angielskiego i rosyjskiego, ale uczenie się do tych przedmiotów to dla mnie ogromna przyjemność. Szczerze mówiąc to jeszcze nigdy nie uczyłam się do klasówki z angielskiego, tak samo z rosyjskiego. Po prostu wchodzi mi to do głowy od ręki, bez jakichkolwiek zmagań czy kucia przez kilka godzin. Chcę wam pokazać jak poszerzam słownictwo i uczę się zwrotów. Przedstawię kilka bardzo wartościowych i dobrych książek do nauki obcego języka.


Książki na zdjęciu to :
                                                   Beata Pawlikowska - Angielski USA


                                                    Beata Pawlikowska - Rosyjski

                                                 Wielkie powieści - czytamy w oryginale
Hiszpański - szybki kurs mówienia

Książki Beaty Pawlikowskiej są genialne, ponieważ uczą mówienia i rozumienia. Zero gramatyki. Zero wkuwania słówek. Metoda polega na słuchaniu, czytaniu i powtarzaniu na głos. Dzięki tym kursom na pewno porozumiecie się z innymi ludźmy za granicą, bedąc na wakacjach.Książki dostępne w Empiku bądź innych księgarniach w tym internetowych. Hiszpański kupiłam w Biedronce za 10 zł i spodobał mi się bardzo. Jest to mniej więcej taka sama metoda jaką w swoich książkach zastosowała Beata Pawlikowska więc bardzo mi odpowiada :). Wielkie powieści można podzielić na dwie części : angielską i polską. Na prawej stronie jest tekst po angielsku, zaś na sąsiedniej ten sam, tylko po polsku. Czytając Wielkie powieści nauczymy się rozumieć tekst oraz dowiemy się jak poprawnie budować zdania. Są też kolejne części, których niestety nie posiadam, ale myślę, że niedługo wpadną w moje ręce :). 
PS: Sprzedaję NIEMIECKI -B. Pawlikowskiej na allegro, jeśli ktoś byłby zainteresowany, piszcie w komentarzach to podam link. 

W księgarniach są dostępne magazyny dla uczących się języków obcych, z czego bardzo się cieszę :) 
Widoczne na zdjęciu magazyny (nie są najnowsze, są to starsze numery, na razie przestałam kupować po kolei, bo mam inne wydatki) to ENGLISH MATTERS oraz остановка: россия. Są w nich zawarte bardzo ciekawe artykuły. Trudne wyrazy są przetłumaczone pod tekstem. Dotychczas posiadam rosyjski i angielski, ale w sprzedaży są także niemiecki, hiszpański i chyba francuski. Bardzo polecam te magazyny, bo naprawdę można poszerzyć słownictwo.
Rozmowy z innymi ludźmi - to najłatwiejsza i najszybsza nauka. Zachęcam was do czatowania z innymi. Portal, który bardzo sobie cenię to : busuu.com . Jest on genialny i często tam wpadam. Strona, na której można pisać z ludźmi z całego świata to : omegle.com . Pamiętajcie jednak, aby nie podawać swoich danych innym użytkownikom i bądźcie czujni, bo nie wiecie, kim jest człowiek za drugim ekranem.
Podróże - kształcą i poszerzają horyzonty. Jestem przekonana, że po choćby najkrótszym pobycie za granicą, zawsze do głowy wpadną jakieś nowe zwroty. Jeżeli macie ochotę, pieniądze i czas, warto wyjechać na wakacje. Dla wszystkich tych, którzy mają problem z nauką języków obcych i muszą chodzić na dodatkowe zajęcia mam radę :) . Słyszałam, że po opanowaniu 5 języków perfect, później jest łatwiej xD.

Ciał :) 1 komentarz:

  1. Ja się uczę włoskiego i hiszpańskiego, ale do perfect to mi jeszcze brakuje :p

    catchysue.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń